>> więcej

Akcesoria bilardowe - szachowe - tenisowe - piłkarzyki

>> więcej

Wielofunkcyjne stoły bilardowe - konferencyjne - jadalne - ping-pong

>> więcej

Krzesła idealnie pasujące do wielofunkcyjnych stołów bilardowych

>> więcej

Stoły szyte na miarę najbardziej wymagających klientów

>> więcej

Stoliki szachowo - kawowo - karciane

>> więcej

Nowoczesne wzornictwo - realizujemy każde projekty

>> więcej

Zaopatrujemy klientów prywatnych, szkoły, świetlice, hotele, restauracje, bary, puby itp


Bandy w stole bilardowym to praktycznie serce stołu bilardowego.
Bandy, których nasza firma używa do produkcji wykonane są z elastycznego materiału, np. wulkanizowanej gumy. Zazwyczaj, tak samo jak płyta stołu, pokryte są suknem. Odpowiedni materiał użyty do konstrukcji bandy zapewnia zminimalizowanie straty siły uderzenia podczas uderzania bili o bandę. Bandy mogą mieć kształt trójkątny, lub kształt litery L (używane np. w Snookerze). Kształt oraz rozmiar określa się za pomocą litery oraz cyfry - np. K-55, K-66, L-77, L-88.

                               

                   

 

 

 

Po wyżej oczywiście jest mowa o samej bandzie gumowej, nie można przecież zapomnieć o bandzie drewnianej do której przyklejana jest banda gumowa.
Jest to specjalny kawałek drewna wykonany z drewna sosnowego, świerkowego, olchowego cięty pod odpowiednimi kątami. Jest to bardzo ważna czynność,
od niej tak na prawdę zależy komfort i prawidłowość gry. Jest to specjalne wyselekcjonowane drewno, które nie może w swojej budowie zawierać np. sęków.
Do tego aby zapiąć całość jeżeli chodzi o bandy stosujemy jeszcze gumy narożne. Montowane są one na wlotach do łuz. Zapobiegają one komfort przy wlatywaniu bil do łuzy.
Bila w takim razie nie obija się o drewno i nie niszczy bandy czołowej.

Znamy taktyki obniżające koszty, szczególnie w stołach importowanych, gdzie takie bandy drewniane i mało tego gumowe nie występują. Jest to imitacja bandy podobna
do uszczelek okiennych. Ma to się ni jak do stołów profesjonalnych. Taka "uszczelka" nie jest nawet naklejana tylko przystrzelona zszywaczem.
Tym sposobem niszczymy jak już wcześniej wspominaliśmy serce stołu bilardowego.