>> więcej

Akcesoria bilardowe - szachowe - tenisowe - piłkarzyki

>> więcej

Wielofunkcyjne stoły bilardowe - konferencyjne - jadalne - ping-pong

>> więcej

Krzesła idealnie pasujące do wielofunkcyjnych stołów bilardowych

>> więcej

Stoły szyte na miarę najbardziej wymagających klientów

>> więcej

Stoliki szachowo - kawowo - karciane

>> więcej

Nowoczesne wzornictwo - realizujemy każde projekty

>> więcej

Zaopatrujemy klientów prywatnych, szkoły, świetlice, hotele, restauracje, bary, puby itp

Znajdujesz się: Stoły bilardowe » STOŁY BILARDOWE » - stoły karambol

stoły karambol

Karambol to odmiana gry w bilard, nazywany także „bilardem francuskim”. Jest grą powstałą we Francji około XVIII wieku. W Polsce spopularyzowali go żołnierze napoleońscy stacjonujący na Pomorzu początkiem XIX wieku. Obecnie gra ta jest mało popularna w Europie, a w Ameryce jest praktycznie nieznana. W krajach azjatyckich natomiast Karambol przeżywa prawdziwy rozkwit i to stamtąd wywodzą się obecnie najlepsi gracze w Karambol.


Stół do Karambolu na pierwszy rzut oka nie różni się znacznie od standardowego stołu do ósemki. Jest jednak dłuższy od niego o stopę (ma 10 stóp, czyli 3,04 m) i jest szeroki na 5 stóp (1,52 m). Nie posiada on łuz (kieszeni), gdyż gra w Karambol polega na dokonaniu jak największej liczby odbić bil, a nie na wbijaniu ich w kieszeń. Na powierzchni stołu znajdują się za to trzy znaczenia, na których ustawia się bile do gry (biała, biała pik lub żółtą oraz czerwoną). Reguły gry w Karambol znajdą Państwo u nas na stronie Zasady gry w Karambol.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz wiedząc o ograniczonych możliwościach pomieszczeń, jesteśmy w stanie wykonać dla klienta stół do gry w Karambol w rozmiarze od 6 FT do 12 FT (6-8 stóp – stół na 4 nogach, 10 stóp na 6 nogach, 12 stóp na 8 nogach).


Jeśli szukasz stołu do bilardu Karambol, zapraszamy do sekcji Stoły Pool z litego drewna oraz Stoły Pool mieszane – lite drewno i płyta meblowa. Prosimy wybrać interesujący Państwa model stołu i skontaktować się z nami – przedstawimy atrakcyjną ofertę cenową dla wersji bilard karambol dla stołu.

LEON Karambol
cena: 3 000.00 zł