You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Nasza firma istnieje od ponad 30 lat na rynku producentów stołów bilardowych. W tym czasie dane nam było zaobserwować szereg zmian w nawykach zakupowych konsumentów. Jedną z nich jest wzrastające zainteresowanie klientów indywidualnych stołami na których mogli by rozegrać partię gry w zaciszu własnego domu lub mieszkania. W tym wpisie położymy nacisk na jeden z głównych elementów stołu bilardowego jakim jest płyta rozgrywająca. Jaką więc płytę wybrać do domowego stołu bilardowego i jakimi kryteriami należy się kierować? Zacznijmy od początku. Nasza firma oferuje zarówno płyty kamienne jak również płyty postformingowe.


Płyta rozgrywająca z kamienia naturalnego


Pod tą nazwą rozumiemy najwyższej jakości płytę wyprodukowaną z łupka włoskiego. Od niemal początku naszej działalności współpracujemy z firmą EuroSlate – to renomowany producent produktów z łupków naturalnych na międzynarodową skalę. Płyta rozgrywająca kamienna może być jedno lub kilkuczęściowa. W zdecydowanej większości przypadków naszym klientom proponujemy wybór płyty jednoczęściowej. Taka konfiguracja stołu umożliwia jego przesunięcie po zmontowaniu. Najważniejszą zaletą takiej płyty jest jednak brak spoin łączeniowych, które z czasem dają o sobie znać w postaci nierówności. Płyty dzielone stosowane są niemal wyłącznie na stołach turniejowych gdzie systematycznie jest wymieniane sukno (a przy okazji spoinowane są łączenia części płyty rozgrywającej).


Płyta rozgrywająca postformingowa

 

Tym z Państwa, którzy chcą nieco zaoszczędzić proponujemy stół bilardowy z płytą wykonaną z postformingu. Taka płyta charakteryzuje się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. W tym wariancie płyta rozgrywająca jest wykonana z płyty postformingowej z domieszką piasku, obustronnie powleczonych laminatem. Laminat doskonale zabezpiecza płytę przed wpływem wilgoci i dodatkowo ją usztywnia. Taka konfiguracja z pewnością przypadnie do gustu tym z Państwa, którzy pragną posiadać własny stół do rekreacyjnej gry w bilard.


Podsumowanie


Płyta rozgrywająca z kamienia naturalnego jest najlepszym (ale jednocześnie wyraźnie droższym) rozwiązaniem. Również w dłuższej eksploatacji będzie spisywać się lepiej. Jeśli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem i chcemy okazjonalnie rozegrać partię lub dwie w gronie rodziny i znajomych płyta rozgrywająca z postformingu będzie równie dobrym rozwiązaniem.

 

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne