You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Prawidłowa pielęgnacja i regularna konserwacja stołu bilardowego zapewni jego właścicielowi długie użytkowanie. Warto pamiętać zatem o cennych wskazówkach, które powinien znać każdy właściciel stołu bilardowego.

 

Do codziennej pielęgnacji stołu zalecamy używanie miękkiej i suchej ściereczki. Gdy jednak sytuacja tego wymaga, dozwolone jest użycie wilgotnej (nie mokrej!) ściereczki. Pamiętaj także, że stół po każdym czyszczeniu należy wytrzeć do sucha, aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych zacieków. Gdy zdecydujesz się na zastosowanie specjalistycznego preparatu do czyszczenia, upewnij się, że jest on przeznaczony i odpowiednio dobrany do czyszczonego materiału. 

 

Barwa stołu i sukna może ulec zmianie pod wpływem działania promieniowania UV. Unikaj zatem umieszczenia stołu w miejscu narażonym na ekspozycję światła słonecznego. 

 

Unikaj stawiania naczyń na blacie, bandach czy na blacie stołu. Staraj się używać podkładek pod kubki czy filiżanki, zapobiegnie to powstaniu nieestetycznych i trudnych do usunięcia plam na drewnie lub suknie.

 

Jeśli zdarza ci się pisać na stole (np. wypełniać dokumenty czy robić notatki) korzystaj również z podkładki. Unikniesz w ten sposób zarysowań i wgnieceń na lakierowanych elementach blatu.

 

Nowe stoły bilardowe często wydzielają charakterystyczny zapach drewna, który znika po upływie ok. jednego do dwóch tygodni. Jeśli chcesz szybciej pozbyć się zapachu, wietrz częściej pomieszczenie. 

 

Drewno jest materiałem, które stale „pracuje”, tzn. kurczy się i rozszerza w zależności od stopnia wilgotności powietrza. Tak samo, jak inne drewniane meble, stoły bilardowe są również wrażliwe na wilgotność otoczenia. Idealny stopnień wilgotności powietrza dla wyrobów drewnianych waha się pomiędzy 40% a 60%, a wilgotność poniżej lub powyżej podanej wartości może skutkować pęknięciami drewna. Aby zapobiec uszkodzeniom, zalecamy korzystać z nawilżaczy do powietrza do utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza, w szczególności w okresie zimowym, gdy wskutek ogrzewania pomieszczeń wilgotność spada.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne