You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Własny stół bilardowy nie jest wcale marzeniem nie do spełnienia. Możemy je zrealizować nawet nie dysponując dużym budżetem oraz przestronnym wnętrzem.

Stół bilardowy w domu? Dla wielu to spełnienie marzeń i możliwość gry bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy jednak sprawdzić ceny profesjonalnych stołów, by entuzjazm trochę osłabł. Potem rzut oka na wnętrze mieszkania mówi nam, że po prostu nie mamy na niego miejsca, bo jedyną przestrzeń, która mogłaby go zmieścić, zajmuje już stół jadalniany. Czy jednak niski budżet i ograniczone możliwości lokalowe rzeczywiście muszą oznaczać rezygnację z marzeń o grze w bilard pod własnym dachem?

Materiał ma znaczenie


Parametry niezbędne do tego, by na stole mogli rozgrywać partie zawodowi gracze wymagają użycia odpowiednich materiałów. Dlatego profesjonalne stoły bilardowe produkowane są wyłącznie z litego drewna olchowego, jesionowego lub bukowego. Niestety, ich wykorzystanie sprawia, że trudno znaleźć wśród nich modele tańsze niż 2500 złotych. Lite drewno nie należy też do najlżejszych surowców. W związku z tym wykonane z niego stoły – zwłaszcza, jeśli posiadają kamienną płytę – mogą ważyć nawet pół tony. To wyklucza ich eksploatację na wyższych kondygnacjach.

Lżej i taniej


Właśnie tym trzeba tłumaczyć popularność stołów z płyty meblowej. Dzięki fornirowej powierzchni wyglądają równie atrakcyjnie, co ich odpowiedniki z litego drewna, ale są od nich tańsze nawet o 2000 złotych. Tanie stoły bilardowe z płyty meblowej są też lżejsze od droższych wersji, co ułatwia ich stosowanie w prywatnych mieszkaniach – nie obciąża stropu i eliminuje problemy z wniesieniem na wyższe piętro. Szeroki wybór modeli z płyt meblowych znajdą Państwo tutaj link do stołów z płyty

Dwa w jednym


A co, jeśli dla wybierających stoły bilardowe ceny nie są problemem, za to trudności sprawia znalezienie wolnego miejsca? W takich przypadkach warto zastanowić się nad kupnem stołu dwufunkcyjnego. Na co dzień jest zwykłym meble biesiadnym lub konferencyjnym, a po zdjęciu blatu zmienia się w pełnoprawny stół bilardowy. Na uwagę zasługują też stoły z nakładanym blatem umożliwiającym grę w tenisa stołowego. Dzięki nim w świetlicach można uprawiać obydwie dyscypliny, oszczędzając kilka metrów kwadratowych miejsca.

 

 

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne