You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Bandy w stole bilardowym to praktycznie serce stołu bilardowego.
Bandy, których nasza firma używa do produkcji wykonane są z elastycznego materiału, np. wulkanizowanej gumy. Zazwyczaj, tak samo jak płyta stołu, pokryte są suknem. Odpowiedni materiał użyty do konstrukcji bandy zapewnia zminimalizowanie straty siły uderzenia podczas uderzania bili o bandę. Bandy mogą mieć kształt trójkątny, lub kształt litery L (używane np. w Snookerze). Kształt oraz rozmiar określa się za pomocą litery oraz cyfry - np. K-55, K-66, L-77, L-88.

 

 

 

 

 

 

 Po wyżej oczywiście jest mowa o samej bandzie gumowej, nie można przecież zapomnieć o bandzie drewnianej do której przyklejana jest banda gumowa. 
Jest to specjalny kawałek drewna wykonany z drewna sosnowego, świerkowego, olchowego cięty pod odpowiednimi kątami. Jest to bardzo ważna czynność,
od niej tak na prawdę zależy komfort i prawidłowość gry. Jest to specjalne wyselekcjonowane drewno, które nie może w swojej budowie zawierać np. sęków.
Do tego aby zapiąć całość jeżeli chodzi o bandy stosujemy jeszcze gumy narożne. Montowane są one na wlotach do łuz. Zapobiegają one komfort przy wlatywaniu bil do łuzy.
Bila w takim razie nie obija się o drewno i nie niszczy bandy czołowej.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne