You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

salon, bilard

Wydzielona i odpowiednio zaaranżowana strefa rozrywki to skuteczny sposób na oderwanie się od codziennych spraw i regenerację sił w domowym zaciszu. Może ona przyjąć formę pokoju gier, którego centralnym punktem jest stylowy stół do bilarda.

Budowa domu to dla większości z nas największa inwestycja w życiu, z której korzystać będziemy przez wiele lat. Dlatego już na etapie projektowania warto zadbać o przyszły komfort użytkowania. Przemyśleć wiele szczegółów, nie tylko takich jak bryła budynku, liczba pokoi, sposób ogrzewania czy rodzaj dachu. Architekci są zgodni, że jednym z kluczowych czynników, mających wpływ na komfort użytkowania domu i samopoczucie mieszkańców, jest jego właściwe rozplanowanie. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby był on dostosowany do indywidualnych potrzeb, stylu życia i codziennej logistyki.

Zyskującym na popularności trendem projektowym jest podział domu na strefy funkcjonalne. Zazwyczaj wyodrębnia się ogólnodostępną strefę dzienną z kuchnią, jadalnią i salonem, w którym można spożywać posiłki i przyjmować gości oraz strefę sypialną z garderobą i łazienkami domowników. Zalety takiego podziału to przede wszystkim wygoda i wysoki poziom prywatności. Zapraszając gości do salonu nie musimy przejmować się ewentualnym nieporządkiem w pozostałej części domu lub głośno bawiącymi się w swoich pokojach dziećmi.

Dlaczego potrzebna nam strefa do zabawy?

Jeżeli dysponujemy odpowiednim metrażem warto pomyśleć też o wydzieleniu dodatkowej strefy do zabawy. Prywatne centrum rozrywki z kinem domowym, sprzętem hi-fi, konsolą do gier, biblioteką lub stołem bilardowym będzie doskonałą odskocznią od codzienności. W takim miejscu możemy się zrelaksować, oddawać swojemu hobby a w razie potrzeby urządzić niewielką domówkę dla naszych dorastających dzieci i ich przyjaciół.

Pokój gier – pomyśl na etapie projektu

W miarę możliwości o urządzeniu strefy relaksu trzeba pomyśleć już na etapie projektowania domu – mamy wtedy zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne. Lokalizacja powinna z jednej strony uwzględniać wygodny i bezproblemowy dostęp, z drugiej zaś nie zakłócać spokoju członków rodziny w innych częściach domu. Warto zadbać o odpowiednie rozmieszczenie instalacji elektrycznej, w tym zapewnienie odpowiedniej ilości gniazdek elektrycznych do podłączenia sprzętu elektronicznego oraz właściwe rozplanowanie punktowego oświetlenia z szerokim zakresem regulacji. Jeżeli planujemy urządzenie mini-baru z kontuarem i wysokimi stołkami typu „hoker” - również on powinien być uwzględniony na etapie projektowania. Dobrym pomysłem będzie też odpowiednie wygłuszenie ścian.

Stół bilardowy w pokoju gier?

Niezależnie od charakteru, jaki zachcemy nadać naszej strefie relaksu, istnieją pewne uniwersalne pomysły, które zawsze się sprawdzają. Jeden z nich to odpowiednio dobrany stół bilardowy – marzenie wielu osób, które wbrew pozorom jest w zasięgu większości z nas.

Klasyczny, pełnowymiarowy i profesjonalny stół do bilarda to oczywiście duży wydatek, wymagający w dodatku sporego pomieszczenia. Istnieją jednak dla niego ciekawe alternatywy. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom miłośników gier bilardowych firma Fa-Bil oferuje takie rozwiązania jak wielofunkcyjny stół typu 2 w 1 oraz stół bilardowy składany. Wszystkie modele dostępne są w różnych wymiarach i standardach wykończenia.

Model 2 w 1 będzie najbardziej racjonalnym wyborem do większości domowych stref relaksu. Pełnowartościowy stół bilardowy po przykryciu dopasowanym blatem w ciągu kilku chwil zmienia się w „zwykły” stół biesiadny, przy którym możemy spożywać posiłki, grać w karty i planszówki lub majsterkować.

Stół bilardowy składany to z kolei idealne rozwiązanie dla osób grających okazjonalnie, w trakcie spotkań towarzyskich lub rodzinnych. Jego konstrukcja umożliwia optymalne wykorzystanie pomieszczeń o niewielkim metrażu. Kompaktowe wymiary złożonego stołu pozwalają schować go w niewielkiej wnęce lub za kanapą. Rozłożenie i przygotowanie do gry jest szybkie i bezproblemowe.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne