You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Szanowni Klienci, dziękujemy i gratulujemy zainteresowania meblami wykonanymi z naturalnych materiałów a w tym przypadku z litego drewna. Przed zakupem naszych mebli prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, omawiającymi cechy charakterystyczne dla materiałów używanych do produkcji mebli z drewna naturalnego i płyty fornirowanej a tym samym cechy mebli firmy Fa-Bil oraz zasady ich prawidłowego użytkowania i pielęgnowania.  

Cechy litego drewna (naturalne drewno „pracuje”, niepowtarzalność  usłojenia, różnice wynikające z różnych przekrojów drewna wpływają  na wybarwienie poszczególnych elementów powierzchni drewnianych). Drewno jest materiałem naturalnym. Ocena nieregularności drewna jest dla producentów mebli oraz sprzedawców bardzo ważna, gdyż jest ona często poruszana w momencie składania przez klienta reklamacji. Kiedy mamy do czynienia z wadą, a kiedy jest to po prostu nieusuwalna cecha drewna? Klasyfikacja jest zadaniem trudnym, ponieważ drewno charakteryzuje się nieskończoną różnorodnością pod kątem wyglądu, właściwości i zachowania.

Decydujący wpływ na wygląd drewna mają warunki w jakich rosło drzewo, a więc: klimat, właściwości ziemi, wystawienie na działanie wiatrów, słońca itp. Wszystko to 
decyduje o unikalności każdego drzewa i co za tym idzie drewna. Nawet drewno z plantacji, gdzie drzewa rosną w rzędach, jedno obok drugiego, pozostaje zawsze 
produktem natury i jest niepowtarzalne. 

Cechy charakterystyczne dla drewna są zaletą a nie wadą, gdyż są naturalne, stworzone przez naturę w trakcie wzrostu drzewa, z którego drewno pochodzi. To one 
podkreślają szlachetność materiałów użytych do produkcji mebli. Przykładowe cechy czasami niesłusznie brane za wadę: Ilość występujących sęków.

Czy drewno posiadające sęki jest wadliwe? Drzewo musi posiadać sęki. Nie ma idealnie prostego, zaokrąglonego drzewa bez sęków, z którego daje się uzyskać równie idealne drewno. Nie istnieje też granica mówiąca ile sęków powinno posiadać drewno. 


Różnica w kolorze pomiędzy drewnem twardzielowym i drewnem bielastym. Twardziel jest częścią wewnętrzną rosnącego pnia i w zasadzie ma ciemniejszy kolor. Rozciąga się od granicy drewna bielastego aż po rdzeń. Drewno bielaste jest zwykle jaśniejsze, znajduje się bezpośrednio pod korą i dochodzi do drewna twardzielowego.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne