You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Każdy, kto choć raz zagrał w bilard przy złym oświetleniu, zdaje sobie sprawę, jak ważną funkcję spełnia. Charakterystyczne dla bilardu lampy nie mają na celu, tylko stworzenia odpowiedniego, charakterystycznego klimatu.

Jak prawidłowo oświetlić stół bilardowy ?

Tak naprawdę wszystkie lampy, które mamy w domach, nie nadają się na oświetlenie bilardowe. Dlaczego tak jest? Lampa bilardowa nie może oślepiać graczy. Większość posiadanych lamp w domu podwieszona jest bezpośrednio przy suficie lub w rogu pokoju i ma dawać jak najwięcej światła. Zawieszona nisko nad stołem sprawi, że gracze będą zmuszeni do mrużenia oczu lub w ogóle nie będą nic widzieć.

Dlaczego lampa bilardowa musi wisieć tak nisko? Lampa nad stół bilardowy nie może rzucać żadnych cieni. Stół powinien być bez przeszkód w całości oświetlony, a gracze nie mogą przysłaniać sobie nawzajem światła. Najbardziej odpowiednie są bilardowe lampy kloszowe, które kierują strumień światła bezpośrednio na stół, równocześnie chroniąc oczy graczy. Wielkość oraz ilość lamp uzależniona jest od wielkości stołu – jednak z pewnością mała, pojedyncza lampa kloszowa nie wystarczy. Jeżeli tego typu lampy nie są tym, czego szukamy, możemy zdecydować się na powieszenie nad stołem odpowiedniego oświetlenia Led. Lampa bilardowa ledowa jest tak zaprojektowana, by w całości doświetlić stół, a równocześnie imituje ona dzienne światło, co jest mniej męczące dla organizmu.

oświetlenie w pomieszczeniu do gry w bilard

Zadbać powinniśmy też o oświetlenie reszty pomieszczenia. Nie może być ono silniejsze od tego powieszonego nad stołem bilardowym, jednak gracze muszą widzieć, co dzieje się dookoła. Dobrym wyborem są pojedyncze punkty światła, rzucane przez takie lampy jak imitujące bile lampy kloszowe. Dobrze dobrane oświetlenie bilardowe pozwoli nam w pełni cieszyć się grą i nada niepowtarzalnego charakteru.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne