You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Płyty kamienne używane przez naszą firmę to płyty z łupka włoskiego. Jak można się domyśleć z samej nazwy miejscem produkcji takich płyt są Włochy. Jest to fabryka, która działa na rynku światowym. Współpracujemy z tą firmą już od lat 90-tych. Myślimy, że ten krótki zarys pozwoli Państwa przekonać do tego, że jak decydujemy się do kupna stołu bilardowego z płytą kamienną - niech to będzie oryginalny łupek włoski (żaden konglomerat czy łupek granitowy).

CERTYFIKAT

 

 

 

 

Łupek to naturalna skała osadowa wydobywana w kopalniach w postaci dużego bloku o objętości nawet 5m3. Zawiera w sobie glinkę, chlorek, mikę i kwarc. Występuje w szarych kolorach z różnymi odcieniami w zależności od rejonu pochodzenia. Najlepszy jest łupek włoski, chociaż brazylijski jest bardzo sztywny i twardszy. O jakości płyty bilardowej decyduje nie tylko surowiec, ale jego obróbka. Są specjalne maszyny i urządzenia przeznaczone do obróbki kamienia i firmy, które tylko tym się zajmują.

 

Jest to najlepsza firma na Świecie produkująca płyty do profesjonalnych stołów bilardowych. Płyta ta używana jest do produkcji 
stołów Światowych producentów.

Proszę zwrócić uwagę, iż jest to płyta jednoczęściowa co umożliwia przestawianie takiego stołu po zmontowaniu.
Przy płycie dzielonej brak jest takiej możliwości. Tym bardziej płyta dzielona używana jest z reguły w stołach turniejowych. Generalnie chodzi o łączenia. Umówmy się ,że będą one wyczuwalne po około 5-6 miesiącach. Jest to naturalne.
Czemu w turniejowych stołach ? – ponieważ na tych stołach również montowane jest sukno turniejowe z większą domieszką wełny co po około 20 –30 grach zmusza nas do wymiany sukna.

Przy okazji trwają prace ponownego poziomowania stołu z wypełnianiem spoiny łączeniowej.
Co wiąże się z ponownym ustawieniem płyty, klejeniem nowego sukna jak i poziomowaniem.
W przypadku użytkowania stołów w domach czy różnego rodzaju lokalach klienta nie jest stać na tak częste wymiany. 
Dla tego płyta 1 częściowa jest dużo lepsza.

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne