You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

sala konferencyjna, stół bilardowy

Jak Cię widzą – tak Cię piszą. To powiedzenie doskonale odnosi się nie tylko do nas samych, ale także do aranżacji pomieszczeń naszej firmy. Pomysłowe i oryginalnie urządzone biuro to najlepsza wizytówka. Buduje nasz wizerunek w oczach klientów, potencjalnych partnerów biznesowych oraz kandydatów na nowych członków zespołu.

Najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych skupiają się głównie na podziale przestrzeni na tzw. strefy funkcjonalne, będące czymś więcej niż tylko przestrzenią wypełnioną meblami i sprzętem. W zależności od potrzeb obejmują one m.in. wydzieloną recepcję, przestrzeń typu open-space, pokoje do cichej pracy, pomieszczenia socjalne oraz jedną lub więcej sal konferencyjnych.

Niedoceniana sala konferencyjna

Jest ważną, chociaż nie zawsze docenianą, częścią biura każdej poważnej firmy. Łączy w sobie funkcję użytkową i reprezentacyjną. To właśnie w sali konferencyjnej odbywają się ważne spotkania, burze mózgów, negocjacje z kontrahentami, szkolenia i rekrutacja nowych pracowników. Powinna więc być nie tylko stylowa, ale też funkcjonalna. Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Przy doborze wystroju sali konferencyjnej warto kierować minimalizmem, unikać jaskrawych kolorów i krzykliwych elementów, które niepotrzebnie odwracają uwagę przebywających w niej osób. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się ściany w stonowanych barwach beżu, szarości lub pasteli oraz stylowe, wysokiej jakości meble o klasycznym wzornictwie. Wszystko tworzące praktyczną, spójną i harmonijną całość.

Stół konferencyjny – kluczowy element

Nie będzie przesadą powiedzieć, że stół konferencyjny to największy i najbardziej rzucający się w oczy element wyposażenia każdej sali konferencyjnej. Już sam jego kształt może wiele powiedzieć o zwyczajach panujących w danym biurze. Okrągły kojarzy się z równością i partnerskim relacjami na linii szef-pracownicy. Długi, prostokątny stół to podkreślenie hierarchii – najważniejsza osoba zasiada przy jednym z krótszych boków, dobrze widząc wszystkich pozostałych uczestników spotkania. Stół w kształcie litery „U” zapewni sporo miejsca i otwartej przestrzeni, która sprzyja kreatywności, wspólnemu analizowaniu problemów i poszukiwaniu rozwiązań. Jego niezaprzeczalną zaletą będzie również efektywnie wykorzystanie przestrzeni. W mniejszych firmach z niewielką liczbą pracowników, gdzie większe spotkania organizowane są okazjonalnie, dobrym rozwiązaniem może być stół składany, który na co dzień zajmuje niewiele miejsca. Dobrze dobrany stół nie tylko wspiera pracę zespołową, ale jest też ozdobą sali konferencyjnej.

Stół bilardowy 2 w 1 w sali konferencyjnej?

Jeżeli jesteśmy otwarci na nowe trendy i nieszablonowe rozwiązania warto zainteresować się coraz szerszą ofertą biurowych mebli wielofunkcyjnych. Do takich niewątpliwie można zaliczyć pomysłowy stół bilardowy 2 w 1, który może pełnić dwie zupełnie różne role. W oryginalny sposób połączy funkcje biznesowe z rozrywkowo-integracyjnymi.

Stoły firmy Fa-Bil to pełnowartościowe stoły do gry, które po nakryciu dedykowanym blatem możemy w ciągu kilku chwil przemienić w elegancki mebel konferencyjny. Wykonane z sezonowanego drewna dostępne są w wielu wymiarach oraz wariantach stylistycznych (klasycznych bądź nowoczesnych), a także szerokiej palecie kolorów. Zależnie od preferencji klienta stół może być wyposażony w twardą płytę kamienną lub odporną na wilgoć płytę meblową. Są one pokryte wytrzymałym, odpornym na przetarcia suknem.

Firmowy bilard jako narzędzie integracji

Partyjka bilarda w przerwie między realizacją kolejnych zadań lub po ważnej naradzie pozwoli złapać chwilę oddechu, wyciszyć emocje, obniżyć poziom stresu i pobudzić kreatywność. Kilkuminutowa przerwa od wpatrywania się w ekran komputera umożliwi natomiast regenerację nadwyrężonych oczu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że zadowolony i zrelaksowany pracownik to lepszy pracownik?

Wspólna gra w bilard, postrzegany jako elegancki sport dżentelmenów, jest również doskonałym pomysłem na piątkowe spotkanie integracyjne. Rywalizacja, w której może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej, to sprawdzony sposób na budowanie zgranego zespołu i lepszej atmosfery w pracy. Te z kolei przekładają się bezpośrednio na wzrost efektywności i sprawniejszą realizację codziennych zadań.

Zaletą posiadania firmowego stołu bilardowego jest również niewerbalny przekaz jaki on ze sobą niesie. Firma wyposażona w tak oryginalny mebel postrzegana będzie jako nowoczesna, niesztampowa i troszcząca się o dobre samopoczucie pracowników. Jest to jeden z elementów, na który coraz częściej zwracają uwagę osoby poszukujące pracy lub planujące jej zmianę. Taki z pozoru drobny sygnał może zadecydować, czy pozyskamy cennego pracownika, czy też zasili on szeregi konkurencji.

 

 

Zostaw swój numer. Oddzwonimy do Ciebie

kiedy mamy się z Tobą skontaktować?
* pola wyamagne